Co to jest freelancing i jak zostać freelancerem

Freelancing to praca na własny rachunek. Freelancerzy mogą mieć dowolny wiek. Czym zajmują się freelancerzy? Freelancerzy nie posiadają jednego szefa, ale możliwości do pracy dla kilku (lub więcej) klientów. Zarobki freelancerów zależą od branży i umiejętności. Freelancerzy powinni być elastyczni. Freelancerzy często mierzą swoje sukcesy inaczej niż tradycyjni pracownicy

Freelancing to praca na własny rachunek.

Freelancing to praca na własny rachunek. Jesteś samozatrudniony, a więc nie jesteś zależny od firmy, która cię zatrudnia i nie masz dostępu do świadczeń socjalnych. Jednocześnie możesz skorzystać z usług wielu klientów, co pozwala na ciągłe poszerzanie swojego portfolio oraz ulepszanie swoich umiejętności i możliwości finansowych.

Freelancerzy mogą mieć dowolny wiek.

Freelancerzy mogą mieć dowolny wiek. Największą grupę freelancerów stanowią osoby w wieku 30-40 lat, a potem mamy jeszcze grupy:

  • 20-29 lat (23%)
  • 41-45 lat (15%)
  • 46-50 lat (13%)

Zatem uczucia, które powodują, że siostrzenica pracuje na etacie i jest zadowolona z pracy nie muszą być podobne do tych, które motywują cię do rozpoczynania swojego biznesu i zatrudniania się na czarno. Jeśli masz już pewną doświadczenie i chcesz ruszyć ze swoim projektem, to możesz rozbudować go lub odnieść sukces w swoim biznesie – ale najpierw posłuchaj tego co mówi Twój instynkt!