Co to jest praca zdalna i jak jej szukać?

Szukasz pracy, ale nie masz czasu ani chęci na każdego dnia dojeżdżać do biura? Zdecydowałeś się na taki wybór, ponieważ chcesz pozostać w domu czy znaleźć pracę zdalną, to koniecznie musisz zacząć szukać jej już teraz! Zanim jednak rozejrzymy się za ofertami online i stworzymy dla siebie profil na portalach społecznościowych (co warto wykonać), sprawdźmy co to jest praca zdalna i jak tego typu umowy wyglądają.

Pojęcie pracy zdalnej

Telepraca to pojęcie, które odnosi się do pracy w domu lub na terenach objętych stacjonarnym Internetem. Nazywa się ją również pracą zdalną, online, czy też home office. Wszystko zależy od branży i rodzaju działalności.

Wiele osób marzy o nieformalnym stylu życia i korzystanie z tych możliwości sprzyja rozwojowi ich potencjału. W tym celu powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji oraz stanowić dla nich atrakcyjną alternatywę do pracy w biurze lub na uczelni w godzinach otwarcia instytucji publicznej (np., biblioteki).

Jak szukać pracy zdalnej?

Aby ułatwić znalezienie pracy zdalnej, wypróbuj te wskazówki:

  • Użyj Internetu. Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają na wyszukiwanie pracy w Twojej okolicy (lub obszarach, do których jesteś skłonny się przenieść) i zdalnie. Strony takie jak Indeed.com, Career Builder i Monster posiadają filtry, które pomogą Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz.
  • Korzystaj z mediów społecznościowych. Wiele firm korzysta z mediów społecznościowych jako sposobu ogłaszania ofert pracy i łączenia się z potencjalnymi kandydatami – upewnij się więc, że twoje profile są aktualizowane z odpowiednimi informacjami o sobie i zawierają linki zwrotne do wszelkich stron, na których pracodawcy mogą znaleźć więcej informacji o tym, co sprawia, że jesteś idealnym kandydatem na ich otwarte stanowiska (np. twoja strona z portfolio lub profil na LinkedIn). Możesz również śledzić firmy na Twitterze lub Facebooku, dzięki czemu zaczną one śledzić Ciebie, gdy zdecydują, że chcą kogoś takiego jak TY! Just kidding… kinda… maybe… sorta…
  • Spójrz na strony internetowe z ofertami pracy zamieszczonymi przez innych ludzi, którzy potrzebują pracowników w swoich firmach – tylko dlatego, że nie jest to technicznie „praca z domu” nie oznacza, że ILOVEYOURSITE nie chce Ciebie! Sprawdź strony takie jak Craigslist Job Listings , które często mogą mieć oferty z małych firm zatrudniających niezależnych wykonawców w imieniu większych firm bez konieczności ich własnego dedykowanego działu HR (a tym samym potrzebujących drogiej przestrzeni biurowej).

Praca zdalna to bardzo wygodny sposób na zarobkowanie.

Praca zdalna to bardzo wygodne rozwiązanie. Dostarcza ci szerokiej gamy możliwości, jakie nie mają inne formy zarobkowania.

Praca zdalna jest bardzo wygodna i daje Ci więcej czasu na przyjemności, ponieważ możesz robić to w dowolnym miejscu i czasie.