Praca jako freelancer – dobre rozwiązanie?

Freelancing to trend, który zyskuje coraz większą popularność. W sieci łatwo jest znaleźć freelancera. Istnieje wiele stron internetowych, na których możesz szukać kogoś, kto byłby zainteresowany współpracą z Tobą.

My jednak chcielibyśmy skupić się na kilku najciekawszych aspektach tego trendu, a mianowicie:

  • freelancerzy jako pracodawcy – jak można znaleźć pracę freelancera?

Jak znaleźć pracę jako freelancer?

Aby znaleźć pracę jako freelancer, będziesz chciał skorzystać z Internetu i skontaktować się z przyjaciółmi. Możesz również skontaktować się z agencjami zatrudnienia i wykorzystać swoje sieci zawodowe. Jeśli należysz do jakichś organizacji w swojej dziedzinie, upewnij się, że są one świadome tego, co robisz i jakiego rodzaju pracy szukasz.

Porady dotyczące freelancingu.

Teraz, gdy zdecydowałeś się zostać pełnoetatowym freelancerem, musisz zacząć szukać pracy. Istnieje wiele sposobów, aby przejść o tym, ale następujące pięć wskazówek pomoże umieścić cię na torze:

  • Zrób swoje badania. Jeśli są klienci, którzy potrzebują eksperta w Twojej dziedzinie i są gotowi dobrze zapłacić za usługę, to warto zastanowić się, czy chcesz z nimi pracować. Internet sprawia, że badanie potencjalnych pracodawców jest łatwe; wystarczy je wygooglować!
  • Podążaj za rekruterami, którzy skontaktowali się z tobą w przeszłości. Jeśli ktoś skontaktuje się z Tobą bezpośrednio w sprawie ponownej współpracy (zdarza się!), upewnij się, że nie tylko potwierdzisz jego wiadomość, ale także grzecznie odpowiesz w ciągu 24 godzin, aby nie zapomniał o Twojej aplikacji całkowicie! Jeśli ktoś nie odpowie w ciągu 48 godzin od tego momentu… może to być czas na kolejne polowanie na pracę!